Print Friendly, PDF & Email

Znamy zwycięzców konkursu „Dolnośląski Gryf Gospodarczy 2013”

Kto sięgnął po statuetkę Gryfa dla najlepszej firmy Dolnego Śląska w 2013 r.? Laureatów tej prestiżowej nagrody poznaliśmy 21 października br. podczas uroczystej gali zorganizowanej we wrocławskim Teatrze Capitol. Realizowany przez EIT+ projekt DCMiB był patronem nagrody dla najbardziej innowacyjnego dolnośląskiego przedsiębiorstwa.

Konkurencja w walce o prestiżowe, przyznawane przez Zachodnią Izbę Gospodarczą wyróżnienie w tym roku była spora. W szranki stanęło ponad 120 firm i instytucji, w sześciu kategoriach. Jury konkursu miało więc twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie pamiątkową statuetką Gryfa i tytułem najlepszej firmy 2013 r. na Dolnym Śląsku będą mogły się chwalić cztery firmy.

W kategorii „Mikroprzedsiębiorstwo” zostało wyróżnione Sky Storage z Wrocławia. Spośród przedsiębiorstw zatrudniających od 10 do 50 osób konkursowe jury wybrało Zakład Urządzeń Przemysłowych Tadeusz Badura. Z kolei nagrodę dla firm średnich i dużych wręczono przedsiębiorstwu Capricorn ze Świebodzic.

Nie mogło też zabraknąć nagrody dla firmy, która w 2013 r. wykonała największą pracę, aby wdrożyć innowacje w swoje produkty i technologię. Temu wyróżnieniu patronowało Wrocławskie Centrum Badań EIT+ i realizowany przez spółkę projekt DCMiB. Tytuł najbardziej innowacyjnego przedsiębiorstwa zdobył Instytut Automatyki Systemów Energetycznych z Wrocławia.

– Kategoria premiująca innowacyjność docenia tak naprawdę firmy działające na rzecz przyszłości regionu, jego konkurencyjności na tle dynamicznie rozwijających się światowych technologii. To nasz klucz do sukcesu, dlatego warto innowacyjne firmy pokazywać i im kibicować – podkreśla Tomasz Gondek, wiceprezes Zarządu EIT+.

Eksperci zasiadający w konkursowym jury wybrali też najlepiej wspierający politykę ekonomiczną i rozwojową dolnośląską gminę. To wyróżnienie przypadło Gminie Wrocław, za kompleksowe i szeroko zakrojone działania, które mają na celu pobudzać lokalną przedsiębiorczość, a także ściągać do Wrocławia inwestycje renomowanych zagranicznych firm.

Tytuł Osobowości Dolnego Śląska przyznano natomiast prof. Alicji Chybickiej, senator RP i kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Natomiast Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu uhonorowano nagrodą dla instytucji, która w 2013 r. udzieliła szerokiego wsparcia dolnośląskiej gospodarce.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 02.10.2013
plusfontminusfontreloadfont